בחירת טפטים

טפטים לחדרים – פתאום כיף להיות בבית

הוספה של טפטים לחדרים השונים של הבית היא משימה פשוטה ומהירה יחסית לביצוע, אך בעלת השפעות מרחיקות לכת על התחושה בחלל ועל העיצוב כולו, וזה בדיוק מה שהופך את התהליך של בחירת טפטים לחדרים לתהליך שחשוב לעשות נכון.

על הקושי בבחירת טפטים לחדרים

כיום המגוון של טפטים לחדרים הוא עצום ורב, וניתן למצוא אינסוף חומרי גלם כמו בדים, ניירות, פלסטיקים, עץ, חומרים סינתטיים וכן הלאה, המשמשים לייצור הטפטים, כמו גם שפע של סגנונות ודוגמאות, הדפסים וגוונים, מרקמים ומחירים. מהסיבה הזו, בחירה של טפטים לחדרים לא יכולה להתבצע כלאחר יד או מתוך גחמה אימפולסיבית. נדרש תכנון מקדים, התבוננות ביקורתית בחלל המבוקש, יכולת התאמה נכונה בין הטפט ובין הקו העיצובי ששולט בחדר, ברהיטים ובאביזרים, וכן בפגמים שונים הקיימים במבנה ודורשים הסתרה, ומעל לכל חייבת בחירת טפטים לחדרים להתבסס על התאמה מלאה לסוג החדר ולאופיו.

איך מתאימים טפטים לחדרים בצורה נכונה?

בחירה של טפטים לחדרים חייבת להביא בחשבון את סוג החדר על מאפייניו השונים. באופן טבעי טפטים לחדרים של ילדים, המתאפיינים בצבעים רגועים, בדוגמאות תמימות ובקווים עדינים, אינם דומים כלל לטפטים המיועדים לחדרי אמבטיה לדוגמא, המתאפיינים בעמידות גבוהה מפני לחות ומים ובצבעים נקיים ורעננים, ואלו שונים מאותם טפטים המיועדים למטבחים או לסלון, לחדר עבודה וכן הלאה. כל בחירה של טפטים לחדרים חייבת לשקלל בתוכה את סוג החדר, את הריהוט שהוא מכיל, את האווירה הרצויה, את אורח חייהם של הדיירים ואת התקציב. על מנת להבטיח שהבחירה תהיה נכונה ותחזיק מעמד שנים ארוכות, חשוב להיוועץ באנשי מקצוע מומחים לתחומם שיוכלו לכוון, להדריך ואף להדביק עבורכם בפועל טפטים לחדרים בצורה האיכותית ביותר.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *